Pixel Art

Download

Připravil jsem pro vás rubriku, kde budu prezentovat programy, které byste mohli použít pro tvorbu pixel artu.

gimp-2.4.5-i686-setup.exe, (15.98MB)
Kvalitní alternativou k profesionálnímu a bohužel také velmi drahému profesionálnímu softwaru pro zpracování grafiky je program, který vznikl v linuxovém prostředí - Gimp je zdarma a není již vázán pouze na operační systému unixové typu, ale již existuje i verze pro Windows.

S tímto grafickým editorem je možné prakticky vše, na co si vzpomenete a ve svých funkcích je srovnatelný s programy, jako je například neohrozitelný Photoshop od Adobe, a pro běžné uživatele je naprosto dostačující.

Software nabízí celou paletu funkcí pro zpracování obrázků nebo vytváření vlastních grafických prací. V Gimpu je zakomponována široká paleta nástrojů. (pozn. Je to jiný program, takže některé nástroje se aplikují poněkud odlišně,...).

Výhodou je bezproblémová práce s ostatními grafickými formáty, takže se bez potíží vyrovnáte například se soubory z výše zmíněného Photoshopu.

Rozsáhlá je i paleta filtrů, které Vám umožňují na obrázky aplikovat nejrůznější efekty, a vytvářet tak zajímavé grafiky.
zdroj: stahuj.cz
PaintDotNetSetup.exe, (1.38MB)

Paint.NET je opravdu skvělý program na úpravu obrázku a fotografií. Tento grafický editor pracuje na počítačích s operačním systémem Windows XP, 2000 nebo 2003. Program byl vyvinut na Washingtonské Státní Univerzitě s následnou pomocí společnosti Microsoft.

Program je vybaven spoustou efektů, štětců, palet a podobně. Je určen především nadšencům a začínajícím grafikům a fotografům, kteří v něm jistě najdou zalíbení, ale i pro pixel art je na dobré úrovni a  mnozí, kteří pixel art tvoří tento program používají.

Program umí:

  • Práce s vrstvami
  • Historie příkazů
  • Efekty
  • Práce s textem
  • a podobně
zdroj: stahuj.cz